UČEBNA RPG

Diskusní téma: UČEBNA RPG

1.HODINA PRO 1.ROČNÍK

Datum: 01.04.2013 | Vložil: LeilaLiviaLongsbury

*Vejde normálním krokem do učebny a jde se usadit na desku svého stolu. Posadí se, hodí nohu přes nohu a vedle sebe odloží desky co nesla. Potom až se zadívá na studenty a začne si prohlížet nové tváře.* Dobrý den *usměje se na ně a pokýve hlavou* Vítám vás na naší první hodině RPG. S některými jsme se už potkali na hodině Opčm, ale i tak bych se vám asi měla znovu představit. Jmenuji se Leila Livia Longsbury a je mi potěšením, že mohu na této škole přivítat zase nové tváře.*Projede si očima studenty a usměje se.* Teď, ale nebudeme ztrácet čas a přistoupíme rovnou k výuce.
Ale nejdříve vám ještě povím co po vás vlastně budu chtít. Z hodin si budete dělat výpisky a hlavně poctivě! *Řekne s důrazem.* Aby to pak nedopadlo jako minulý rok z prváky, když se pak neměli z čeho učit na zkoušky. (Sešit je dokument ve wordu nebo jakémkoliv jiném programu.) Sešit mi budete občas, když si ho vyžádám předkládat ke kontrole a pokud bude pěkný, můžete za něj získat i body navíc pro vaši kolej. Dále k úkolům. Ty vám budu zadávat na konci každé hodiny a budete mít týden na jeho vypracování. Ani o minutu déle. Jinak strhávám body a dávám pětky. A to určitě nechcete. *usměje se na ně* To asi vše a teď už opravdu k výuce.
*Zhluboka se nadechne a začne:* Dneska si povíme úplné základy. Nejdříve tedy, co to vůbec zkratka RPG znamená. Ví to někdo? *Přejede očima po studentech a když se nemá nikdo k odpovědi, řekne sama.* Role playing game nebo v překladu hraní na hrdiny. V prvních hodinách si povyprávíme o základech RPG a nejčastějších chybách. V dalším pololetí nebo 2.ročníku si napíšeme životopis své postavy, najdeme si jak vypadá a utvoříme si ji do sebemenšího detailu.
*Vymění si nohy a začne vyprávět.* Každá postava totiž musí mít své dobré a zlé vlastnosti, schopnosti, svoji historii. Bez toho by to nešlo! Měli byste taky myslet na to, že RPG není jen o tragédiích, neštěstí a smrti. Je to hlavně o společné zábavě, rozvíjení své kreativity a navozovaní nových přátelství, proto se snažte hrát veselé RPG, do kterých se může zapojit hodně lidí, a kterým to přinese stejnou radost, jako i vám. Ale je pravda, že občas to potřebuje nějaké to zpestření. V každém životě jsou ty dobré časy a ty špatné. I u našich RPG postav tomu tak je. Nemůžou být pořád jen šťastné nebo naopak nešťastné.
Nejzákladnější věc, kterou každý musí bezpodmínečně znát, je jak RPG vůbec psát. K tomu tedy pár bodů. *Mávne hůlkou a za ní se najednou objeví tabule a na ní postupně skáčou poznámky.*
•Akce se píše do hvězdiček ** před každým začátkem činnosti a po ukončení činnosti PŘ.: *nalila si máslový ležák a pozorovala dění okolo sebe. *
• přímá řeč se píše jako normální text PŘ.: Je dneska hodina? Půjdete na ni všichni?
• Myšlenky, tedy co si postava myslí, se většinou píšou kurzívou PŘ: *Ten je nový? Docela pěkný. Pomyslí si a usměje se na nového žáka. *
K tomu poslednímu bodu *začne mluvit* U nás ve velké síni kurzíva nejde, a proto se myšlenky píší do // Vypadalo by to tedy takhle: * /Ten je nový? Docela pěkný./ Pomyslí si a usměje se na nového žáka. *
Celé by to tedy vypadalo asi takto: *mávne hůlkou a na tabuli se znovu objeví další text* PŘ.: *Vejde do velké síně a jde si sednout na své místo. * Dobrý den *pozdraví všechny. Potom si všimne spolužáka. Achjo, on je tu zas? Nejraději bych mu chrstla pití do obličeje. Povzdychne si, nalije pití, ale nic ze svých předešlých myšlenek neudělá. * Od kolika je dnes hodina? *zeptá se kamarádů *
Místo kurzívy ale // *upozorní*
Teď ale k domácímu úkolu:
Domácí úkol:
1. Napište mi něco o sobě, abych se s vámi mohla lépe seznámit. Jméno, z jaké jste koleje a nejhlavnější rysy (jak chování tak vzhledu) vaší postavy. Prostě nějaké zajímavosti o vaší postavě. Minimálně však 10 delších vět. Za originalitu a dobré promyšlení vaší postavy můžete dostat body navíc.
2. Příští hodiny budeme probírat chyby v RPG. Zamyslete se tedy a alespoň 3 mi napište. Nikde je nehledejte! Jen popřemýšlejte jaké třeba děláte vy, nebo ostatní okolo vás, nebo různé věci které vám vadí a myslíte si, že to bude chyba, kterou by hráč dělat neměl.
Vše mi zašlete do naší další hodiny, tedy do 6.dubna 2013 do 18:59 Na sovu: LeilaLiviaLongsbury@seznam.cz
Přeji Vám hezky zbytek dne a můžete odcházet. *Začne si také balit věci, aby mohla odejít.*

Přidat nový příspěvek