ŠKOLA:

Vysoko ve Skotských horách, kdesi za hranicemi lidského chápání se skrývá za ohromnými kamennými valy, zelenými údolími a monumentálními horami onen obrovský hrad. Po cestě, kterou stejně nikdy neujdete, můžete najít jezera, lesknoucí se jako břitvy mečů ozářené sluncem, louky, zelenící se jako jedna z kolejí a další tisíce skrýší a schovávanek, které jsou i před obyvateli ukryty. Ale dávejte si pozor, protože cestu smíte jít jen jednou a je otázkou zápalu, zda se dostanete k vytyčenému cíli...

Škola, tak jak ji známe teď, byla založena dvěma mocnými kouzelníky. Jeden z nich nesl jméno Elfus Krušnohor a byl to jeden z nejdobromyslnějších kouzelníků, jaké naše historie poznala. Jeho pravím opakem však byl Minoj Libespír, druhý zakladatel, který později vlastně zařídil konec školy.

Výstavba onoho monumentálního prostoru trvala věky i jen tím, že na školu byla seslána ochranná kouzla tajemným a zapomenutým jazykem elfů, který nyní ovládají jen a jen oni. Po výstavbě bylo rozesíláno velké množství pozvánek do všech koutů země - a to byl onen základ nešvarů. Minoj si přál jen čistokrevné kouzelníky a tvrdá pravidla, která se nikterak nelíbila Elfusovi, jež začala jedna. Vyzval svého přítele na souboj, v němž ho porazil, ale následně pod tíhou smutku a zrady byl nucen odejít, školu nadobro zavřít a navštívit Irsko.

Hymna:

Žlutá jako slunce,
 září do daleka.
 Kdo chce moudrý lepší být,
 ať už na nic nečeká.

Jedna kolej je modrá,
jiná zase zelená,
a to kde jsou nejmenší,
ta je přece červená.

Ref. Mu tu naší školu nikomu nedáme,
       několik let dobrých špatných spolu prožíváme.
       Pochvaly a kárání,
       jedničky i pětky.
       Abys nás zas bylo více,
       kmitáme jak fretky.

Za okny nám zvoní zvon,
kostelní zvon z města Phenix Village.

Až ti bude jedenáct můžeš přijít ihned k nám.

Krušnohorská škola,
nejlepší je na světe.
A ten co to nevidí ať si brýle nasadí.

Ref.

Phénix Villige krásnou školu má a ten co to nevidí ať si brýle nasadí.